Tenis, ATP Miami

ATP Miami: Ivan Dodig predao na gem od poraza

Hrvatski tenisač Ivan Dodig (ATP - 75.) predao je meč 1. kola ATP turnira Masters 1000 serije u Miamiju protiv Argentinca Juana Monaca (ATP - 108.), nakon što je osvojio prvi set sa 6-3, izgubio drugi set s 3-6 te u trećem zaostajao 0-5.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac je bio na dobrom putu prema pobjedi i prolazu u 2. kolo, jer je nakon osvojenog prvog seta odmah napravio 'break' te vodio 3-1 u drugom setu. No, uslijedio je preokret.

Dodig je do kraja drugog seta osvojio svega šest poena, potom je izgubio i sljedećih pet gemova u odlučujućem setu, a kad ga je još jedan dijelio od poraza, odlučio je predati meč. Monaco će u 2. kolu igrati protiv Francuza Gillesa Simona.

U noći sa srijede na četvrtak u 2. kolo probio se Juan Martin del Potro svladavši sunarodnjaka Guida Pellu sa 6-0, 7-6 (4), a sljedeći Del Potrov suparnik je Švicarac Roger Federer. Bit će to dvoboj dvojice povratnika. Del Potro je upravo u Miamiju prošle godine odigrao posljednji meč prije još jedne gotovo godinu dana duge stanke koju je prekinuo povratkom na turniru u Delray Beachu, dok se Švicarac vraća nakon što ga prošle godine nije bilo na drugom turniru sezone iz Masters 1000 serije. Federer nije trebao zaigrati ni ove godine, ali je zbog ozljede morao propustiti nastup u Indian Wellsu, što će pokušati nadoknaditi u Miamiju, gdje je dvaput bio pobjednikom, a posljednji put davne 2006. godine, kad je u finalu nadigrao Ivana Ljubičića.

Od dvojice preostalih hrvatskih tenisača u ždrijebu u četvrtak će u akciji biti Borna Ćorić čiji je suparnik u 1. kolu Uzbekistanac Denis Istomin, 76. igrač s ATP ljestvice. Marin Čilić je kao 11. nositelj bio slobodan u 1. kolu, a u drugom će igrati protiv Srbina Dušana Lajovića koji je sa 6-1, 7-6 (5) izbacio Amerikanca Dennisa Novikova.