NBA Liga

Westbrookov 50. triple-double u karijeri

OKC THUNDER ‏@okcthunder

Russell Westbrook je sinoć upisao svoj 13. triple double ove sezone i 50. u karijeri u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Phoenix Sunsima 114-101

Westbrook je zabio 26 koševa, dodao 11 skokova i čak 22 asistencije, što mu je rekord u karijeri.

Nakon serije od 10-3 Thudner je stvorio dvoznamenkastu prednost u prvoj četvrtini i nakon toga se ta prednost nije spuštala ispod osam koševa.

Unatoč raspoloženom Westberooku, zapravo je obrana Thundera ta koja je osigurala pobjedu. Igrači Oklahome su ograničili Sunse na samo 43.3 posto šuta iz igre i to na samo 34.8 posto u prvih 24 minute utakmice.

Suprotno tome, Thunder je imao šut iz igre 50.6 posto, uključujući sedam trica iz 16 pokušaja i 28 asistencija, a pet različitih igrača je ostvarilo dvoznamenkasti učinak. Sa 26 koševa i 22 asistencije Westbrook je postao prvi košarkaš kojem je uspjelo imati triple-double s više od 25 koševa i više od 20 asistencija nakon Magic Johnsona 1988. godine.

Najbolji strijelac Phoenixa bio je Devin Booker sa 31 pogotkom, a Dragan Bender je u devet minuta koliko je igrao upisao samo tri skoka.

Golden State Warriors su sinoć ostvarili najuvjerljiviju pobjedu, sa 134-90 svladali su Portland Trail Blazerse.

Warriors su kontrolirali utakmicu od početka, a do pobjede ih je odveo Kevin Durant sa 34 pogotka. Warriors su imali šut iz igre 58.6 posto i  momčad je upisala 36 asistencije.

Draymond Green je ostvario double-double sa 13 asistencija i 12 skokova, dok je Ian Clark, koji je u igru ušao s klupe, zabio 23 koša. Stephen Curry je ubacio 19 koševa uz šest asistencija, a Klay Thompson 16 koševa.

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliers su sa 119-108 bili bolji od Los Angeles Lakersa, a njegova "velika trojka" je zajedno zabila 74 koševa. LeBron james je postigao 26 pogodaka uz deveta sistencija i sedam skokova. Kevin Love je dodao 27 koševa i 17 skokova, a Kyrie Irving 21 koš i 21 aisstenciju.

Kod Lakersa, najučinkovitiji je bio Nick Young sa 32 pogotka, od čega je osam trica.

Lakersi (11-19) su u prvoj četvrtini vodili sa 31-26 prije nego se Cleveland (19-6) sabrao. Od kraja prve četvrtine pa kroz drugu, Cavsi zabijaju 15 koševa na koje Lakersi nemaju odgovora i vode sa 38-31.

Cleveland nije imao prednost veću od 12 koševa na utakmici i Lakersi su, iskoristivši seriju od 11-5, smanjili zaostatak za prvacima na 108-105 četiri minute prije kraja. No tada kontrolu nad utakmicom preuzima James. Cavsi zabijaju devet koševa zaredom, od čega je šest Jamesovih, i Lakersi ih ne mogu stići.