Plivanje, PK Jadera
Junior Leo Bavdek dvostruki seniorski regionalni prvak
29 odličja sa Regionalnog prvenstva Hrvatske - R1
Od 5 do 7. veljače 2016. na 50m bazenu Poljud u Splitu održalo se Zimsko Regionalno Prvenstvo Hrvatske - Regije 1 (Dalmacije). Nastupili su i plivači zadarske Jadere i ostvarili odlične rezultate.
U konkurenciji 253 natjecatelja iz 11 klubova naše regije nastupili smo sa 14 članova, a nakon 3 dana natjecanja u Zadar smo se vratili bogatiji za 4 titule regionalnog prvaka i to u kategorijama seniora, juniora i ml. juniora te 29 odličja (4xzlato, 14xsrebro, 11xbronca) te niza novih normi za PH.
Do individualnih odličja doplivali su: Leo Bavdek (8), Nikita Baraba (6), EllenaŠušteršić (4), Mia Klasić (1), Marija Kuman(1), Filip Smolić(1), Mateo Škalec (1) dok su u štafetama slavile ml. juniorska ženska (3) i muška (3) štafeta, te juniorska ženska štafeta (1), a usjpeh je još veći jer je većina naših članova ulazna godina svojih kategorija.
Leo Bavdek (99) koji je ulazna godina kategorije juniora slavio je 8 puta, a doplivao je i do tri titule regionalnog prvaka i to dvije u seniorskoj i jedne u juniorskoj kategoriji. Do prve titule seniorskog regionalnog prvaka na ovom natjecanju doplivao je u disciplini 800m slobodno (8:47.15), dok je u disciplini 200m leptir (2:11.91) doplivao do seniorske i juniorske titule prvaka. U disciplini 1500m slobodno (17:00.26) doplivao je do trećeg mjesta u općoj/seniorskoj kategoriiji, te se u juniorskoj kategoriji plasirao na drugo mjesto iza evropskog juniorskog prvaka Ivana Šitića (98), još dvije srebrne medalje u općoj i juniorskoj kategoriji osvojio je u disciplini 200m slobodno (1:58.05), dok je u disciplini 200m mješovito (2:20.06) doplivao do juniorske bronce.
Ml. juniorka Nikita Baraba (02) doplivala je do 6 odličja, za titulu ml.juniorske regionalne prvakinje izborila se u disciplini 50m leđno (32.58) te je u istoj discplini osvojila i juniorsko srebro. U disciplinama 50m prsno (38.77), 100 m prsno (1:25.17) i 100m leđno (1:10.97) je doplivala do srebra u svojoj kategoriji, dok je do bronce stigla u disciplini 400m mješovito (5:46.08).
Ellena Šušteršić (03) koja je ulazna godina kategorije ml.juniora doplivala je do 4 odličja. Ellena je do tri srebra doplivala u disciplinama 400m mješovito (5:43.40), 800m slobodno (10:09.55) i 200m leptir (2:54.66), dok je do bronce stigla u disciplini 400m slobodno (5:00.53)
Na ovom regionalnom prvenstvu po prvi puta su nastupile Mia Klasić (05) i Marija Kuman (05) koje su ulazna godina kategorije, a pokazale su se u najboljem svijetlu te su u godinu dana starijoj konkurenciji doplivale do medalja i potvrdile svoje norme za nastup na Prvenstvu Hrvatske. Mia Klasić je doplivala do bronce u disciplini 800m slobodno (11:42.42), dok je Marija Kuman do svoje bronce stigla u disciplini 50m leđno (38.36). U kategoriji kadeta do bročanih medalja su stigli i Mateo Škalec (02) u disciplini 50m prsno (36.73) i Filip Smolić (03) u disciplini 100m prsno (1:22.28)
Naše ženske štafete iako u najmlađem sastavu su doplivale do ukupno 4 odličja. Ml.juniorska štafeta u sastavu: Nikita Baraba 2002, Petra Dobrić 2003, Ellena Šušteršić 2003 i Mia Klasić 2005 je doplivala do srebra u disciplini 4X100m mješovito (5:18.63), te do bronce u disciplini 4X200m slobodno (10:18.33). U disciplini 4x100m slobodno (4:39.97) nastupile su u još mlađem sastavu: Mia Klasić 2005, Ellena Šušteršić 2003, Nikita Baraba 2002, Marija Kuman 2005 i doplivale do brončane medalje. Juniorska štafeta također u najmlađem sastavu: Marija Šalina 2000, Nikita Baraba 2002, Ellena Šušteršić 2003, Marija Kuman 2005 doplivala je do bronce u disciplini 4x50m slobodno (2:01.94).
Muška ml.juniorska štafeta doplivala je do 3 srebra. Discipline 4x100m mješovito (4:34.66) i 4x50m slobodno (1:51.68) otplivali su u sastavu: Andrija Smolić 2000, Sandro Barić 2001, Josip Budak 2001, Luka Perović 2000, dok su 4x50m mjšovito (2:04.19) odradili u sastavu: Dorijan Marin 2001, Luka Perović 2000, Josip Budak 2001, Andrija Smolić 2000.
Na ovom natjecanju svoje prve norme za PH su isplivali i ml.juniori: Andrija Smolić (00) A norme u disciplinama 100m leđno (1:08.24) i 100m prsno (1:17.19), Sandro Barić (01) A normu u disciplini 200m prsno (2:49.85) te B normu u dsciplini 100m prsno (1:18.14), te Dorijan Marin (01) A normu u disciplini 200m leptir (2:32.78).
OSVOJENE MEDALJE PO KATEGORIJAMA
Disciplina: 50m PRSNO, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
Rank |
Ime i prezime natjecatelja |
Godište |
Vrijeme |
2 |
Nikita Baraba |
2002 |
38.77 |
Disciplina: 50m PRSNO, Plivači |
Kategorija:KADETI |
||
3 |
Mateo Škalec |
2002 |
36.73 |
Disciplina: 400m MJEŠOVITO, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
2 |
Ellena Šušteršić |
2003 |
5:43.40 juniorski limit |
3 |
Nikita Baraba |
2002 |
5:46.08 juniorski limit |
Disciplina: 4x100m MJEŠOVITO ŠTAFETA, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
2 |
Nikita Baraba 2002, Petra Dobrić 2003, Ellena Šušteršić 2003, Mia Klasić 2005 |
5:18.63 |
|
Disciplina: 4x100m MJEŠOVITO ŠTAFETA, Plivači |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
2 |
Andrija Smolić 2000, Sandro Barić 2001, Josip Budak 2001, Luka Perović 2000 |
4:34.66 |
|
Disciplina: 800m SLOBODNO, Plivačice |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
2 |
Ellena Šušteršić |
2003 |
10:09.55 juniorski limit |
Disciplina: 800m SLOBODNO, Plivačice |
Kategorija: KADETI |
||
3 |
Mia Klasić |
2005 |
11:42.42 |
Disciplina: 800m SLOBODNO, Plivači |
Kategorija: OPĆA |
||
1 |
Leo Bavdek |
1999 |
8:47.15 |
Disciplina: 200m LEPTIR, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
2 |
Ellena Šušteršić |
2003 |
2:54.66 ml.jun.limit |
Disciplina: 200m LEPTIR, Plivači |
Kategorija: OPĆA |
||
1 |
Leo Bavdek |
1999 |
2:11.91 opći limit |
Disciplina: 200m LEPTIR, Plivači |
Kategorija: JUNIORI |
||
1 |
Leo Bavdek |
1999 |
2:11.91 opći limit |
Disciplina: 200m MJEŠOVITO, Plivači |
Kategorija: JUNIORI |
||
3 |
Leo Bavdek |
1999 |
2:20.06 juniorski limit |
Disciplina: 100m LEĐNO, Plivačice |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
2 |
Nikita Baraba |
2002 |
1:10.97 opći limit |
Disciplina: 4x200m SLOBODNO ŠTAFETA, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
3 |
Mia Klasić 2005, Ellena Šušteršić 2003, Nikita Baraba 2002, Petra Dobrić 2003 |
10:18.33 |
|
Disciplina: 200m SLOBODNO, Plivači |
Kategorija: OPĆA |
||
2 |
Leo Bavdek |
1999 |
1:58.05 opći limit |
Disciplina: 200m SLOBODNO, Plivači |
Kategorija: JUNIORI |
||
2 |
Leo Bavdek |
1999 |
1:58.05 opći limit |
Disciplina: 100m PRSNO, Plivačice |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
2 |
Nikita Baraba |
2002 |
1:25.17 ml.jun.limit |
Disciplina: 100m PRSNO, Plivači |
Kategorija: KADETI |
||
3 |
Filip Smolić |
2003 |
1:22.28 kadetski limit |
Disciplina: 4x50m SLOBODNO ŠTAFETA, Plivačice |
Kategorija: JUNIORI |
||
3 |
Marija Šalina 2000, Nikita Baraba 2002, Ellena Šušteršić 2003, Marija Kuman 2005 |
2:01.94 |
|
Disciplina: 4x50m SLOBODNO ŠTAFETA, Plivači |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
2 |
Andrija Smolić 2000, Sandro Barić 2001, Josip Budak 2001, Luka Perović 2000 |
1:51.68 |
|
Disciplina: 4x50m MJEŠOVITO ŠTAFETA, Plivači |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
2 |
Dorijan Marin 2001, Luka Perović 2000, Josip Budak 2001, Andrija Smolić 2000 |
2:04.19 |
|
Disciplina: 1500m SLOBODNO, Plivači |
Kategorija: OPĆA |
||
3 |
Leo Bavdek |
1999 |
17:00.26 opći limit |
Disciplina: 1500m SLOBODNO, Plivači |
Kategorija: JUNIORI |
||
2 |
Leo Bavdek |
1999 |
17:00.26 opći limit |
Disciplina: 50m LEĐNO, Plivačice |
Kategorija: JUNIORI |
||
2 |
Nikita Baraba |
2002 |
32.58 |
Disciplina: 50m LEĐNO, Plivačice |
Kategorija: MLJUNIORI |
||
1 |
Nikita Baraba |
2002 |
32.58 |
Disciplina: 50m LEĐNO, Plivačice |
Kategorija: KADETI |
||
3 |
Marija Kuman |
2005 |
38.36 |
Disciplina: 400m SLOBODNO, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
3 |
Ellena Šušteršić |
2003 |
5:00.53 |
Disciplina: 4x100m SLOBODNO ŠTAFETA, Plivačice |
Kategorija: ML.JUNIORI |
||
3 |
Mia Klasić 2005, Ellena Šušteršić 2003, Nikita Baraba 2002, Marija Kuman 2005 |
4:39.97 |
Na natjecanju su nastupili: Nikita Baraba, Sandro Barić, Leo Bavdek, Josip Budak, Petra Dobrić, Mia Klasić, Marija Kuman, Dorijan Marin, Luka Perović, Andrija Smolić, Filip Smolić, Marija Šalina, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić uz trenere Edgara Nimca i Marijana Čulinu.
Vezane vijesti
-
U četvrtak, 28. ožujka u zadarskoj Gradskoj knjižnici dr. sc. Nikola Petrović s Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu održat će javno predavanje pod naslovom „Podijeljena Europska Unija, podijeljena Hrvatska?“.
-
Još jedna zabavna srijeda uz volontere iz Ukrajine i Zadra koji su razveselili korisnike Dom za starije i nemoćne osobe Zadar igranjem društvenih igara
-
Vlatko Stefanovski, jedan od najistaknutijih gitarskih virtuoza ovog dijela Europe, ove godine proslavlja 50 godina na sceni, a tim povodom priprema posebane akustične koncerte koji će se održati 27. ožujka u Lori u Splitu i 28. ožujka u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zadru.
-
UGospiću će se večeras u 18 sati predstaviti slikovnica "Mirisi i okusi geografskih otkrića"
Izdvojeno
-
Može li Uskrs biti zabavan? – zapitao se jedan mali zeko sinoć u Dječjem vrtiću Smješku, a odgovor je potražio kod svog velikog brata Uskršnjeg zeke, ali i među virskim mališanima.
-
Rusija nema pretenzije ni na jednu zemlju NATO-a i neće napasti Poljsku, baltičke zemlje ni Češku, no ako Zapad opskrbi Ukrajinu lovcima F-16, ruske snage će ih obarati, izjavio je ruski predsjednik Vladimir Putin kasno u srijedu.
-
Vinko Filipović, ravnatelj Nacionalnog centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, gostovao je u Novom danu kod Tihomira Ladišića gdje je govorio o nacionalnim ispitima u školama.
-
Predstavništvo Hrvatske turističke zajednice u Francuskoj sudjeluje na Festivalu maritimne baštine Escale à Sète, najznačajnijem mediteranskom pomorskom festivalu koji se održava od 26. ožujka do 2. travnja u francuskoj Oksitaniji.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.