Plivanje

Briljantni Leo Bavdek u Sarajevu

Na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu održan je Međunarodni plivački miting "Mladi za mlade 2014″. S obzirom da je ovaj miting u FINA i LEN kalendaru te je ujedno i kvalifikacijski za Svjetsko seniorsko prvenstvo u malim bazenima koje će se održati u Kataru na mitingu je nastupilo i nekoliko renomiranih plivačkih reprezentacija sa zvučnim imenima u svijetu plivanja. Čak osam medalja osvojio je Leo Bavdek.

U konkurenciji 36 klubova i 361 natjecatelja iz BIH, Albanije, Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Srbije, Bugarske, Crne Gore i Velike Britanije pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof boje Jadere branio je ml.junior Leo Bavdek.

Natjecatelji su bili podijeljeni u 5 kategorija, a Leo je nastupao u C kategoriji (99/98) sa godinu dana starijim plivačima. Leo Bavdek je na ovom trodnevnom natjecanju osvojio 8 medalja (4 zlatne, 3 srebrne i1 brončanu).

Već na prvom dijelu natjecanja Leo je osvojio dvije medalje i to zlatnu u disciplini 400m mješovito (4:44.62) i srebrnu u disciplini 1500m slobodno (16:31.68).

U drugom dijelu natjecanja doplivao je do zlatne medalje u disciplini 400m slobodno (4:09.20) te se kvalificirao u A finale i istu disciplinu otplivao za 4:06.67 što mu je donijelo srebrnu medalju u apsolutnom poretku, u disciplini 100m slobodno (53.92) osvojio je srebrnu medalju i kvalificirao se u A finale gdje je trku završio s vremenom 54.07 i plasmanom na 7 mjesto u apsolutnom poretku.

Nedjeljno jutro započelo je zlatnim medaljama na 200m slobodno (1:56.17) i 100m leptir (59.21). I za kraj natjecanja u popodnevnom A finalu disciplinu 200m slobodno isplivao je za 1:57.36 te osvojio brončanu medalju u apsolutnom poretku, dok je 100m leptir isplivao za 59.60 i plasirao se na 4 mjesto.