Tenis, ATP

ATP Memphis: Karlović na startu svladao Ebdena

Hrvatski tenisač Ivo Karlović je iz Zagreba odletio prema Sjedinjenim Državama, gdje ovog tjedna nastupa na ATP turniru u Memphisu.

Početak je za Karlovića bio prilično dobar. U dva seta, sa 7-5, 6-4, hrvatski je tenisač pobijedio 62. igrača na svijetu, Australca Matthewa Ebdena. Meč je trajao jedan sat i 21 minutu za koje vrijeme Karlović nije morao spašavati niti jednu break-priliku.

S druge strane, dosta je često prijetio svom suparniku. Došao je do ukupno pet break-šansi, a iskoristio je dvije. Jednom u svakom setu je oduzimao servis Australcu: u prvom setu kod 5-5, a u drugom kod 3-3.

Iako se u drugom setu Ebden daleko više naigrao na servis Karlovića, nije niti zaprijetio, niti produžio meč. Karlović je upisao 14 as-servisa, te je osvojio 81 posto poena poslije prvog servisa (39 od 48).

Novi Karlovićev suparnik je drugi nositelj turnira, Španjolac Feliciano Lopez.