Tenis

WTA Quebec: Martić ispala nakon predaje u drugom setu

Hrvatska tenisačica Petra Martić predala je meč 2. kola na WTA turniru u Quebecu. Kod rezultata 6-3, 2-3 za drugu nositeljicu Francuskinju Kristinu Mladenovic Hrvatica je odlučila prekinuti meč.

Tako je samo jedna hrvatska tenisačica prošla drugo kolo, od tri koje su nastupale u toj fazi turnira. Osim Petre Martić ispala je i Mirjana Lučić-Baroni, dok je dalje prošla Ajla Tomljanović kojoj je u trećem setu 2. kola meč predala Amerikanka Mattek-Sands.

Martić je izdržala jedan sat i jedanaest minuta, te je kod vodstva 3-2 u drugom setu predala meč. No, u tom se setu Martić dotad već spašavala, uspjela je izbrisati tri break-lopte svoje suparnice.

U prvom je setu Mladenovic imala pet break-prilika i dva je puta oduzimala servis suparnici, dok je Martić napravila jedan break, od dvije šanse. Mladenovic je bila bolja od samog početka meča, ali su, vjerojatno od starta, na igru hrvatske tenisačice utjecali razlozi zbog kojih se na kraju i odlučila na predaju.