Tenis

ATP Memphis: Nakon singla Čilić ispao i u parovima

Petak definitivno nije bio dobar dan za najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića na dvoranskom ATP turniru u Memphisu. Upisao je dva poraza.

Nakon laganog pada protiv japanskog tenisača Keija Nishikorija u pojedinačnog konkurenciji, Čilić je izgubio i u četvrtfinalu turnira parova. Američka kombinacija James Blake i Jack Sock je u dramatičnom ogledu sa 5-7, 7-6(5), 10-2 pobijedila Čilića i njegovog partnera, Brazilca Andrea Sa.

Veliku je šansu imala hrvatsko-brazilska kombinacija za prolaz dalje, jer je nakon dobivenog prvog seta imala i mnogo šanse okončati meč u dva seta. No, napeto nadmetanje u drugom setu završilo je pobjedom Amerikanaca 7-5 u tie-breaku, nakon čega su se Čilić i Sa raspali, te su u odlučujućem trećem setu uzeli samo dva od 12 poena.