Švicarski kup: Puljić zabio za Luzern, ali Basel uzeo naslov

Nogometaši Basela osvojili su dvostruku krunu u Švicarskoj. Nakon što su već ranije osigurali naslov u prvenstvu, u srijedu u su finalu Švicarskog kupa u Bernu svladali Luzern boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Poslije osnovnih je 90 minuta, baš kao i nakon 30 minuta produžetaka, rezultat bio 1-1. Basel je poveo u 56. minuti pogotkom Benjamina Huggela, a 11 minuta kasnije je za Luzern izjednačio 29-godišnji hrvatski branič Tomislav Puljić. Zadranin je pogodio glavom nakon nabacivanja Michela Rengglija. Bio mu je to četvrti gol ove sezone, nakon tri postignuta u prvenstvu.

Svojoj je momčadi na taj način donio produžetke, odnosno jedanaesterce, ali trofej je na kraju ipak otišao u Basel. Za prvake su precizni s bijele točke bili Yapi, Streller, Zoua i Shaqiri, dok su za Luzern pogodili samo Renggli i Gygax. Presudnima su se pokazali promašaji Ohayona i Stahela.