Košarka

TBL doigravanje: Žuža i Ružić ispali u četvrtfinalu

Košarkaši Galatasaraya i Banvita izborili su plasman u polufinale doigravanja u turskom prvenstvu.

Galatasaray je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici u Bursi pobijedio domaći Tofaş sa 79-73, što mu je nakon domaće pobjede 80-66 u prvom ogledu bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Lukša Andrić je u dresu Galatasaraya za 26 minuta igre ubacio pet poena (2-5 iz igre, 1-2 s crte slobodnog bacanja) uz sedam skokova.

Tofaşu nije pomogao odličan učinak Jurice Žuže, koji je s 19 koševa za 24 minute igre bio najbolji strijelac utakmice. Šutirao je 8-13 za dva poena i 3-4 s crte slobodnog bacanja. Dodao je 5 skokova i 4 asistencije.

Tomislav Ružić, drugi Zadranin u momčadi Tofaşa, odigrao je 26 minuta i postigao 8 koševa (4-9 iz igre) uz dva skoka i jednu asistenciju.

Momčad Galatasaraya, koja je bila prva u osnovnom dijelu sezone, u polufinalu će igrati protiv boljeg iz okršaja Beşiktaşa i Fenerbahçea, u kojem Beşiktaş vodi s 1-0 u pobjedama.

Plasman u polufinale izborio je i drugi nositelj Banvit, koji je u gostima svladao Aliagu Petkim 80-64, te je također dobio seriju s 2-0.