Košarka, A-1 Liga

Sonik Puntamici vrijedna pobjeda

Sonik Puntamika ostvarila je važnu pobjedu protiv direktnog protivnika u ligi za ostanak

Košarkaši Sonik Puntamike večeras su u 20. kolu Hrvatske A-1 košarkaške lige, u Jazinama ugostili momčad Vrijednosnice OS Darda. U utakmici velikog značaja za obje momčadi, Sonik Puntamika odigrala je odličnu utakmicu i slavila rezultatom 77-61.

Nakon početne nesigurnosti i prednosti gostiju (0-4) u 2. minuti utakmice, igrači trenera Plantaka dobro su odigrali nastavak prve četvrtine. Izjednačen rezultat vodio se sve do pred kraj četvrtine, kada  serijom 9-0 (5 koševa Drezge i 4 Dražovića) Puntamika odlazi na odmor rezultatom 23-15.

Dobru igru domaćin je prenio i u drugu četvrtinu. Povratnik u dres Puntamike nakon dužeg izbivanja zbog ozljede Marijan Čakarun, zabio je svoj prvi koš u nastavku za prvu dvoznamenkastu prednost domaćina 25-15. Raspoložena trojka Dražović, Marić i Drezga lakoćom je poentirala preko nemoćnih igrača Darde, koji nakon trice Jurjevića u 19. minuti zaostaju već 18 razlike (43-25). Do kraja prvog poluvremena, najbolji strijelac Darde, Luka Pandurić ubacio je dva slobodna bacanja da bi se na odmor otišlo rezultatom 43-27.

Da bodovi ostaju u Zadru, domaćin je odlučio pokazati već početkom drugog dijela. Dvadeset razlike nakon bacanja Dražovića svijetlilo je na semaforu u 23. minuti (51-31), a nedugo potom Drezga je svojom drugom trojkom podigao prednost na + 23. Sjajno je tada izgledala Puntamika, pa ne čudi da je rezultat na kraju treće četvrtine glasio 65-37 za razigranog domaćina.

Do kraja utakmice nije bilo velikih iznenađenja, Sonik je mirno priveo utakmicu kraju. Gosti su iskoristili lagano opuštanje domaćina pred kraj utakmice i smanjili konačan zaostatak na prihvatljiviju razliku. Konačan rezultat utakmice glasio je 77-61.

Čak devet različitih strijelaca imala je Sonik Puntamika, a titulu najboljeg strijelca uzeo je Drezga s 20 koševa. Dvoznamenkasti su još bili Petar Marić koji je ubacio 14 koševa, Dražović je dodao 10.

KK Sonik Puntamika - KK Vrijednosnice Darda 77-61 (23-15, 20-12, 22-10, 12-24)

KK Sonik Puntamika: Pešut 4, Marić 14, Drezga 20, Grabovac 5, Vraneš, Šarlija 4, Jurlina 5, Segarić, Čakarun 6, Dražović 10, Jurjević 9, Ramljak

KK Vrijednosnice Darda: Meznarić, Budimir 16, Perajica 10, Jugo, Pandurić 11, Kordić, Vlaić 2, Mileković 3, Bičvić 17, Mandić 2, Radoš, Ćutuk

Dodavanje novih komentara je onemogućeno.