Košarka, Euroliga

Euroliga: Popović nemoćan protiv Maccabija

Pobjedom nad Žalgirisom izraelski Maccabi je iskoristio slavlje Barcelone kod Cantua i zajedno s Kataloncima osigurao prolaz među najboljih osam košarkaških momčadi u Euroligi.

Litavski Žalgiris i dalje je bez pobjede u Topu 16 Eurolige, a premda su u Tel Avivu prijetili do početka zadnje četvrtine u posljednjih 10 minuta Maccabi je uspio stići po pobjede 70-66. Prvo ime domaćina bio je Langford sa 17, dok je kod gostiju Weems ubacio 20 koševa. Marko Popović je u dresu Žalgirisa na parketu proveo 23 minute i postigao 9 poena, dva skoka i asistenciju.

U ovoj skupini je Barcelona slobodnim bacanjima Navarra u završnici ostvarila i 5. pobjedu, a ovaj puta su s "pola koša" nadigrali Cantu u gostima 63-62. Shermadini je bio najraspoloženiji kod domaćina s 14 koševa i 8 skokova, a Ndong je predvodio Barcelonu s 13, dok je ključni čovjek Navarro tijekom susreta bio šuterski indisponiran. Zabio je 12 od čega sedam iz slobodnih bacanja uz šut iz igre 2-8.

Na krilima naturaliziranog Crnogorca Nikoe Mirotića Real je lako svladao Unicaju koja se još u prošlom kolu oprostila od ikakvih nadanja u četvrtfinale. Mirotić je ubilježio 18 koševa i 10 skokova, a Ante Tomić je za "kraljevski klub" igrao nešto manje od 13 minuta za skromnih 2 poena, 4 skoka i dodavanje. S druge strane, Hrvoje Perić je za goste postigao 11 uz 4 skoka i dvije asistencije, a zatajan je bio Luka Žorić s 5 koševa i skokom više.

I na poslijetku, Milano je pomalo iznenađujuće slavio kod Panathinaikosa koji je ranije osigurao četvrtfinale. Za talijanski sastav je Leon Radošević uknjižio 2 koša, te po jedan skok i asitenciju.

Euroliga, Top 16, 5. kolo, skupina G

Fenerbahçe - UNIKS 94-87, produžetak

Panathinaikos - Emporio Armani Milano 58-67

Redoslijed: 1. Panathinaikos 3-2, 2. UNIKS 3-2, 3. Emporio Armani Milano 2-3, 4. Fenerbahçe 2-3

skupina F

Real Madrid - Unicaja 86-65

Redoslijed: 1. Montepaschi 4-1, 2. Bilbao Basket 3-2, 3. Real Madrid 3-2, Unicaja 0-5