Košarka, ACB Liga

Endesa liga: Barcelona lako prošla

Košarkaši Barcelone lakoćom su prošli gostovanje u 16. kolu domaće Endesa lige. Igrali su kod Lagun Ara, te su slavili 71-56. Upisala je tako Barcelona 13 pobjedu u sezoni.

Nalazi se Barça na vrhu ljestvice (omjer 13-3) s tim da se Real može izjednačiti s katalonskom momčadi ukoliko u nastavku dana bude uspješan na gostovanju kod petoplasiranog Alicantea.

Barcelona je ozbiljno i odgovorno kod Lagun Ara odigrala pogotovo posljednju četvrtinu. Tada se odvojila od suparnika kojem je u tih deset minuta dopustila zabijanje samo - sedam poena. Najbolji je igrač Barcelone sa 17 poena i šest skokova bio Pete Mickeal.

Endesa liga, 16. kolo:

Zaragoza - Joventut 96-73

Gran Canaria - Estudiantes 73-65

Lagun Aro - Barcelona 56-71

Obradoiro - Cajasol 70-77

Alicante - Real Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 13-3, 2. Real Madrid 12-3 (-1), 3. Unicaja 12-4, 4. Caja Laboral 12-4, 5. Alicante 11-4 (-1)...