Košarka, A-1 liga

Puntamičani bez šansi u Slavonskom Brodu

Marino Šarlija jedini raspoložen u redovima Puntamičana

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su u 7. koli A-1 lige  na gostovanju u Slavonskom Brodu od momčadi Svjetlost Brod rezultatom 71-59, te na taj način upisali četvrti prvenstveni poraz sezone.

Raspoloženi i motivirani domaći košarkaši pobjedu su arhivirali praktički već u prvom poluvremenu. Tomeljak, Poščić i Karlović nisi imali milosti prema gostima i već na prvi odmor otišli su s +7, 18-11, da bi do poluvremena povisili na +10, 33-23.

Presudio je odličan šut za dva poena kod domaćina, dok Puntamičani nisu bili na nivou iz prethodnih utakmica.

Tračak nade ukazao se tijekom treće dionice kada su se košarkaši trenera Plantaka u nekoliko navrata približili na dostižnu razliku, ali u posljednju dionicu domaći ulaze s solidnih +6, 49-43.

Ipak iskusni Tomeljak, te precizni Karlović (trica 4/6) nisu dopustili iznenađenje i pobjeda je na koncu zasluženo pripala Brođanima s konačnih 71-59. Domaći su tako upisali svoju treću pobjedu, a gosti četvrti poraz u prvenstvu.

Domaće su predvodili Tomeljak sa 16 poena, 5 skokova i 4 asistencije, Karlović je zabio 17, a Pošćić je stavio 12 koševa uz jednako toliko skokova. Bašljan je dodao 10, a Šamadan 8 poena.

Kod Puntamičana najbolji je bio Marino Šarlija s 16 poena (šut 6/13) i 8 skokova. Solidnu partju pružio je Emilio Banić s 8 koševa i 6 skokova, Čakarun je stavio 12 poena, ali je podbacio u skoku (3!).

Sonik sljedeće subote u svojim Jazinama dočekuje momčad sinjskog Alkara.

Svjetlost – Sonik 71-59 (18-11, 15-12, 16-20, 22-16)

Svjetlost: Hajdić, Galić 2, Šamadan 8, Živković 4, Poščić 12 (12 sk), Tomeljak 16 (5 sk, 2 as), Kljajić, Papac, Karlović 17, Matasović 2, Bašljan 10

Sonik Puntamika: Mičić, Marić 6, Grbić, Čakarun 12, Banić 8 (6 sk), Pešut 11, Jurjević 4, Grabovac, Ramljak 2, Šarlija 16 (8 sk)