Košarka, A1 Liga za prvaka

Šarlija odveo Puntamiku do pobjede i petog mjesta!

Najbolji igrač večerašnjeg susreta bio je bez premca Marino Šarlija (25p, 9sk)

Borik je večerašnjom pobjedom nad sinjskim Alkarom stigao do svoje pete pobjede u Ligi za prvaka, što je bilo dovoljno za peto mjesto na ljestvici, a radi se o najboljem plasmanu u povijesti kluba sa zadarske Puntamike.

Alkar je utakmicu otvorio neznatno bolje od svoga domaćina i poveo sa 2-6, nakon čega se razbudio večeras najbolji igrač Puntamike Marino Šarlija. U prvoj četvrtini postigao je 8 koševa, te svoju momčad odveo u prednost 19-16 nakon 10 minuta igre.

Alkari su i početkom druge četvrtine zaigrali bolje od Puntamike, pa je dolazilo do nekoliko izmjena u vodstvu, a u jednom trenutku Alkari su poveli i sa velikih 7 razlike (30-37), no do kraja poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti na 34-37.

U trećoj četvrtini Marino Šarlija vodio je borbu sa tricaški raspoloženim gostima, a kad su mu se pridružili Škifić i Pešut, odveo je svoju momčad na 6 koševa prednosti (58-52) uoči posljednje četvrtine.

Imali gosti dobre periode igre pred sam kraj susreta, te su u jednom trenutku opasno priprijetili kad su se približili na samo 3 razlike (62-59). Šarlija, Petani i Škifić, međutim iznenađenje nisu dopustili, te su odgovorili serijom 13-2, kojom su u potpunosti razriješili pitanje pobjednika.

Najbolji igrač večerašnjeg susreta bio je bez premca Marino Šarlija (25p, 9sk), a u pobjedničkoj momčadi istakli su se još Škifić (15p) i Petani (13p, 5sk). Josip Blajić je s 15 poena (4sk) bio jedini dvoznamenkasti igrač Alkara.

KK Borik-Puntamika - KK Alkar 81-64 (19-16, 15-21, 24-15, 23-12)

KK Borik-Puntamika: Marić 4, Čakarun 5, Ružić 2, Pešut 6, Petani 13, Škifić 15, Marin, Jurjević 11, Grabovac, Plantak, Šarlija 25.