Nogomet, Premiership

Rooney pauzira dva tjedna zbog ozljede gležnja

Wayne Rooney je u završnici gostujućeg prvenstvenog dvoboja svog Manchester Uniteda kod West Bromwicha zadobio ozljedu gležnja zbog koje bi mogao pauzirati dva tjedna.

Manchester United je pobijedio s 2-1 i zadržao vodstvo na ljestvici, a sve do same završnice se sve odvijalo odlično za 25-godišnjeg napadača ''crvenih vragova''. Naime, Rooney je zabio glavom već u trećoj minuti, a u nastavku je asistirao iz kornera Javieru Hernandezu za pobjednički pogodak.

No, pretkraj dvoboja je Rooney u duelu s Chrisom Bruntom stradao. Točnije, stradao je njegov lijevi gležanj. Šepajući je napustio travnjak, na koji ga je vratio menadžer alex Ferguson, jer je prethodno obavio već sve tri izmjene.

- Čini se da bi Rooney zbog ozljede gležnja mogao pauzirati dva tjedna - izjavio je Ferguson nakon utakmice.