Košarka, ACB Liga

Baniću poraz protiv Gran Canarije

Odigrane su prve tri utakmice desetog kola španjolskoga košarkaškog prvenstva. U derbiju su igrači Real Madrida u svojoj dvorani pobijedili Unicaju iz Malage 88-72.

Felipe Reyes s 18 koševa i 11 skokova predvodio je momčad Ettorea Messine, za koju je Ante Tomić, za šest minuta provedenih na parketu, ubacio četiri koša (2-2 šut iz igre) uz dva skoka i dvije izgubljene lopte.

Najbolji je učinak od hrvatskih košarkaša, premda ne osobito dobar, imao Marko Banić (11 koševa, šut iz igre 3-8, 4 skoka, 3 izgubljene lopte). Njegov je Bilbao Basket, međutim, na domaćem parketu izgubio od Gran Canarije 75-72 upisavši već treći domaći poraz ove sezone. Goste je do pobjede predvodio Taurean Green s 20 koševa i pet skokova.

Valladolid je, pak, na svom parketu pobijedio posljednjeplasirani Alicante 79-63 nanijevši mu deveti poraz u desetoj utakmici. Za goste je Mario Stojić odigrao 30.5 minuta uz učinak od šest koševa (1-5 šut iz igre), tri skoka, asistenciju i četiri izgubljene lopte.

ACB liga, 10.kolo:

Bilbao Basket - Gran Canaria 72-75

Real Madrid - Unicaja 88-72

Valladolid - Alicante 79-63

Redoslijed: 1. Caja Laboral 8-1 (-1), 2. Real Madrid 8-2, 3. Barcelona 7-2 (-1), 4. Joventut 6-3 (-1), 5. Fuenlabrada 6-3 (-1), 6. Valladolid 6-4...