Košarka, A-1 liga za prvaka

Zadar tek u dramatičnoj završnici do bodova u Slavonskom Brodu

Malo je nedostajalo do velikog iznenađenja u režiji Brođana

Košarkaši Zadra u 2. kolu A-1 Lige za prvaka pobijedli su večeras u Slavonskom Brodu u dramatičnoj završnici domaću momčad Svjetlost Broda rezultatom 77-81.

Brođani su se pokazali izuzetno spremni i motivirani te je malo nedostajalo da upišu veliku pobjedu nad skromnim i nezainteresiranim Zadranima.

Nepunu minutu prije kraja domaći su slobodnim bacanjem Ćosića došli na -1, 74-75. Činilo se nakon trice Cara da je Zadar već dobio utakmicu, ali tako nije mislio Ćosić koji svojom ćetvrtom tricom vraća domaće ponovo na minimalan zaostatak.

Raić radi prekršaj na Stipčeviću koji realizira oba bacanja za  77-80, a nakon minute odmora Ćosić promađuje tricu za mogući produžetak, nakon čega Perića faulira odlični Pilepić, i ovaj zaključuje utakmicu jednim pogođenim bacanjem za konačnih 77-81.

Zadrani su susret ušli vrlo mlako što motivirani Brođani odlično koriste i prvih dvadeset minuta protiče u izuzetnoj rezultatskoj neizvjesnosti. Najveće vodstvo domaći su imali na isteku 8 minute kada na semaforu svijetli 23-15. Zadrani se vrlo brzo vraćaju ali nisu u prvom dijelu imali veće vodstvo od +2. Na odmor Brođani odlaze s +3, 44-41.

Početak drugog poluvremena donio je furioznu seriju Zadrana 12-0 (44-53) i činilo se da će gosti pametno privesti utakmicu kraju. Međutim domaći nisu tako mislili i pomalo grickajući rezultat  u posljednju četvrtinu ulazi se sa samo +4 za Zadar, 55-59.

Raspoloženi Perić u 34. minuti dovodi Zadrane ponovo do +8, 62-70, ali niti tu prednost Zadrani nisu uspjeli dugo održati. Raić a pogotovo odlični Ćosić dovode Brođane do već opisane neizvjesne završnice u kojoj su Car i Stipčević ipak doveli Zadrane do pobjede.

Kod Zadrana najbolji Perić s 19 koševa i 7 skokova, Stipčević je stavio također 19 uz 5 asistencija, a odličnu je partiju dao i Plaisted s double-double učinkom 10 koševa i 10 skokova.

Pilepić je predvodio domaćine s 18 koševa, a odlično su odigrali Čosić sa 17, Spahija s 15 koševa i 8 skokova te Jarlović s 13 koševa i 7 asistencija.

Svjetlost Brod - Zadar 77-81 (26-23, 18-18, 11-18, 22-22)

KK Svjetlost Brod: Ćosić 17, Kljajić, Pilepić 18, Grgić, Sekulić, Maslić, Spahija 15 (8 sk), Vukičević 7, Karlović 13 (7 as), Matasović, Diminić

KK Zadar: Rančić, Perić 19 (7 sk), Stipčević 19 (5 as), Boisa 9, Šarlija, Marčinković, Ružić 4 (8 sk), Bilan, Morović 5, Car 15, Škifić, Plaisted 10 (10 sk)