Košarka, A-1 liga doigravanje za prvaka

Veliki povratak košarke i Tornada u Krešin dom

Izvanredne partije Rančića, Ružića i preporođenog Johnsona

Košarkaši Zadra večeras su u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske u Krešinom domu svladali momčad Zagreb CB rezultatom 89-67. Uzvratna utakmica igra se već u subotu poslijepodne u Trnskom.

Dvije najznačajnije večerašnje novosti su izvanredna igra Zadrana u dobrom dijelu utakmice, a pogotovo u trećoj četvrtini te povratak Tornada i prave košarkaške atmosfere u Krešin dom.

Zadar je u utakmicu ušao obrambeno vrlo agresivno, prve koševe postiže Ružić zakucavanjem nakon što je na centru ukrao jednu loptu Tomiću. Zagreb je vrlo brzo prihvatio takav ritam i igra se u egalu do polovine 7. minute kada Zadar tricama Stipčevića i Cara odazi na najvećih 15-10, što je bio znak Bajramoviću za minutu odmora.

Nakon odmora Perić je seriju produžio na 8-0, a prekida je Mulaomerović tricom. Gosti do kraja smanjuju prekoTomića i Žorića i na mali odmor odlazi se rezultatom 20-17.

Zagreb otvara bolje drugui dionicu te u 13. minuti Mulaomerović na kratko tricom vraća utakmicu na početak 24-24, ali odmah istom mjerom uzvraća Rančić.  Nakon još jednog izjednačenja Zadrani u naredne dvije minute rade seriju seriju 7-0 (34-27) koja završava novom tricom (11. koš) Rančića kojemu Zagreb očito leži.

Nakon nove minute odmora gostiju, Rančić tricom seriju podiže na 10-0 i Zadar ima +10. Simon tricom prekida nalet domaćih, ali za kratko jer trica Boise i zakucavanje Johnsona usijavaju atmosferu u večeras napokon lijepo popunjenom Krešinom domu u koji se nakon dužeg vremena vratila i navijačka skupina Tornado.

Na poluvrijeme Zadar odlazi s velikih +12, 42-30 i to ponajprije serijom 15-3 u završnici druge četvrtine. Rančić 14, Boisa 8 za Zadar, a Simon 12 i Tomić 8 koševa za Zagreb najbolji su strijelci nakon 20 minuta.

Zadar je u drugom dijelu istrčao silno motiviran i što je najbitnije vrlo precizan. Počelo je tricom Ružića a završilo polaganjem istog Ružića. Međutim između tih koševa Zadar je ubacio još 26 poena, dok je nemoćni Zagreb zabio samo 17 i u posljednju dionicu ušlo se rezultatom 73-47 odnosno s velikih +26. Valja naglasiti izvanrednu dionicu Juby Johnsona i Ružića, ali veliki doprinos su dali i ostali igrači Zadra, svaki na svoj način.

I u posljednjoj četvrtini nastavlja se dominacija Zadrana tako da u 34. minuti košem izvanrednog Ružića Zadar ima ogromih +32, 82-50. U tom trenutku Zadrani polako zaključuju utakmicu što Zagreb koristi za seriju11-0 i Sagadin je prinuđen pozvati minutu odmora. Do kraja se ništa bitno nije promijenilo i Zadar je utakmicu riješio u svoju korist rezultatom 89-67.

Kod Zadra najbolji Rančić sa 19 i Ružić s 18 koševa dok je kod Zagreba najučinkovitiji bio Tomić sa 18 te Mulaomerović sa 13 koševa.

KK Zadar - KK Zagreb CB   89-67 (20-17, 22-13, 31-17, 16-18)

KK Zadar: Rančić 19, Perić 4, Marčinković, Johnson 12, Prostran, Gečevski 10, Olivari, Ružić 18, Popović, Macura 2, Car 6, Boisa 10.

KK Zagreb: Tomić 18, Vladović 4, Babić 2, Simon 14, Papac, Dijan, Rahimić, Štimac 4, Žorić 5, Mulaomerović 13, Krstić 7.