Košarka, NBA liga

Povratak Garnetta, pobjeda Celticsa

Ukiću 9 minuta u porazu Toronta

Nakon trinaest utakmica pauze uzrokovane ozljedom koljena, na parket se vratio Kevin Garnett, jedna od tri zvijezde aktualnih prvaka Boston Celticsa.

Nakon nešto kraće pauze ponovno je igrao i Ray Allen, te je kompletni Boston pobijedio na gostovanju kod San Antonija 80-77. Početak je to onoga što Celticsi najavljuju do kraja regularnog dijela sezone. Lov na Cleveland koji se nalazi na prvom mjestu Istočne konferencije i u prednosti je za četiri pobjede.

Garnett je postigao 10 poena, te je prosijedio posljednju četvrtinu uz komentar:

- Ne boli me ništa, osjećam se sjajno.

Najbolji pojedinac u pobjedi Bostona bio je Rajon Rondo sa 16 poena, pet skokova i 12 asistencija, dok je Allen ubacio 19, a Paul Pierce devet uz 12 skokova.

Igrala se žestoka obrana, iznimno je malo poena postignuto, a jedina prava prijetnja s druge strane bio je Tony Parker sa 25 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Inače, San Antonio je u posljednje dvije i pol minute promašio šest slobodnih bacanja (!?), što je prilično uvjetovalo konačnog pobjednika.

Nakon pauze od dvije utakmice neigranja na teren se vratio i Dwyane Wade. Zvijezda Miamija nije pomogla svom kluba da pobijedi New Jersey u gostima (96-88 za domaćina). Premda je postigao 27 poena, uz osam skokova i šest asistencija, mnogi su pogledi bježali prema Chrisu Douglas-Robertsu, domaćem igraču i zamjeni za ozlijeđenog Devina Harrisa.

Ovaj novak je ubacio ključnu tricu u završnici. Za 27 minuta na parketu je postigao 18 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Imao je šut iz igre 5-6, a sa linije slobodnih bacanja 7-7.

Hrvatski košarkaš Roko Ukić i dalje dobiva minute na kapaljku. Po tom se pitanju nastavila tradicija, ali i po onom kako je završio Toronto. Poražen je na svom parketu od Charlotte, uvjerljivo 102-89.

Ukić je igrao devet minuta, te je postigao 2 poena uz skok i dvije asistencije. Tricu je promašio, dvicu je pogodio.

Domaćinu nije pomogao niti raspoloženi Chris Bosh (35 poena, čak 19-20 s linije slobodnih bacanja), jer su ih na drugoj strani lomili Gerald Wallace i Boris Diaw. Njihova ukupna statistika je: 60 poena, 16 skokova i 10 asistencija.

NBA liga, petak:

Toronto - Charlotte  89-102 (Granger 18p, 11s, 4a / Nowitzki 23p, 7s, Kidd 10p, 9s, 5a)

Indiana - Dallas 92-94 (Bosh 35p, 7s / Wallace 30p, 9s, 8a, Diaw 30p, 7s)

New York - Sacramento 94-121 (Robinson 19p / Martin 30p, 5s, 4a, Udrih 20p, 7s, 7a)

New Jersey - Miami 96-88 (Carter 17p, 9s, 8a, Hayes 18p, 5s / Wade 27p, 8s, 6a)

Oklahoma City - Utah 94-101 (Durant 24p, 12s, 5a / Williams 24p, 11a, Boozer 15p, 9s, 3a)

New Orleans - Memphis 96-84 (Paul 32p, 5s, 9a, West 29p, 7s / Gay 23p, 5s)

Detroit - LA Clippers 108-90 (McDyess 24p, 17s, Bynum 22p, 3s, 6a / Davis 19p, 7s, 8a)

Houston - Memphis 107-88 (Artest 20p, 5s, 6a, Ming 14p, 8s / Love 18p, 12s)

San Antonio - Boston 77-80 (Parker 25p, 7s, 8a / Rondo 16p, 5s, 12a, Allen 19p, 4s)

Denver - Washington 116-105 (J.R. Smith 40p, 5s, 3a, Anthony 20p / Jamsion 27p, 7s)

Golden State - Philadelphia 119-111 (Jackson 14p, 10s, 9a, Wright 25p, 6s / Dalambert 15p, 23s)