Eredivisie

Pranjić i Heerenveen bez bodova

Danijel Pranjić bio je jedan od boljih igrača u sastavu Heerenveena, koji je pružio prilično skromnu partiju

Hrvatski nogometni reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta za svoj Heerenveeen, koji je u prvom susretu 28. kola nizozemskog prvenstva poražen na gostovanju kod De Graafschapa s 2-0.

Heerenveen je u ovu utakmicu ušao kao favorit, budući da je u dosadašnjem dijelu prvenstva prikupio 34 boda više od De Graafschapa. No, domaćin je znao iskoristiti svoje dvije prilike, te je skočio s posljednjeg, 18. na 15. mjesto na ljestvici, sada s 23 boda. Dakako, uz susret više u odnosu na konkurente. Heerenveen je, pak, propustio preskočiti Ajax na trećem mjestu.

Danijel Pranjić bio je jedan od boljih igrača u sastavu Heerenveena, koji je pružio prilično skromnu partiju. Imao je Pranjić u nastavku jedan dobar udarac lijevom nogom iz voleja, koji je domaći vratar uspio ukrotiti.

Strijelci za domaću momčad bili su Sahar u 30. i Jungschläger u 76. minuti.