NLB liga

Zvezda bolja od Olimpije

Olimpija je u trećoj četvrtini imala 11 koševa prednosti

U prvom četvrtfinalnom susretu NLB lige u Beogradu Crvena zvezda je bila bolja od Union Olimpije s 93:87 (31:25, 10:21, 25:20, 27:21). Jučer su odigrane tri prve četvrtfinalne utakmice i u sve tri slavili su domaćini - Partizan, Zadar i Hemofarm. Plasman u polufinale izborit će momčadi koje dođu do dvije pobjede.

Beograđane je s 32 koša, šest asistencija i tri ukradene lopte predvodio Amerikanac Omar Cook, a 23 poena i osam skokova dodao je Tadija Dragičević. Kod gostiju je s 19 poena i četiri skoka najbolji bio Marko Milič.

Bio je to dvoboj s mnmogo preokreta, pa je u trećoj četvrtini Union Olimpija imala čak 11 koševa prednosti, no u završnici su domaćini na krilima Cooka uspjeli uoči zadnje dionice izjednačiti na 66:66.

Početkom poslednje četvrtine Dragičević s dvije trice dovodi domaćine do prednosti 75:71, ali uporni gosti u 36. minuti imaju 77:81. Tri minute prije kraja Ljubljančani su vodili 79:83, a tada slijedi serija 12-0 domaće ekipe, u kojoj je dvije trice ubacio igrač utakmice Cook, za potvrdu pobjede.