Njemački nogometni kup

Borussia (D) izbacila Bayern iz Kupa

bvb.de

Nogometaši Borussie Dortmund plasirali su se u finale Njemačkog kupa nakon što su u odličnoj utakmici u Muenchenu pobijedili Bayern s 3-2

U sjajnoj utakmici 77.000 gledatelja na Allianz Areni su vidjeli pet golova, tri vratnice i pregršt šansi, no vidjeli su i ispadanje Bayerna, kojemu tako od trofeja ostaje samo praktički već osvojeno prvenstvo.

Borussia je povela u 19. minuti preko Marca Reusa, ali je Bayern do poluvremena preokrenuo pogocima stopera Javiera Martineza (38) i Matsa Hummelsa (41). Gosti uzvraćaju na sličan način sredinom drugog dijela kada Pierre-Emerick Aubameyang (68) i Ousmane Dembele (74) donose veliku pobjedu Borussiji koja se plasirala u svoje deveto finale nacionalnog kupa, kojeg su osvajali triput.

U utorak je boljim izvođenjem jedanaesteraca kod Borussie Moenhengladbach u finale prošao Eintracht iz Frankfurta, koji ima četiri kup-naslova. Finale je 27. svibnja.