Plivanje

Plivačice i plivači Jadere osvojili 14 medalja na regionalnom Prvenstvu Hrvatske

17. lipnja na 50m bazenu ŠC Poljud održano je 1. Otvoreno Prvenstvo Hrvatske za regiju 1. Pod vodstvom trenera Edgara Nimca u konkurenciji devet klubova iz Dalmacije boje Jadere je branilo 9 članova koji su doplivali do 14 medalja i 4 titule regionalnih prvaka

Natjecanje je imalo samo jednu kategoriju – opću, a pravo nastupa su imali plivači u kategorijama od kadeta do seniora.

Junior Leo Bavdek (99) je doplivao do dvije zlatne medalje te ujedno i dvije titule seniorskog regionalnog prvaka u disciplinama 400m slobodno (4:23.62) i 200m leptir (2:14.61).

Sljedeću titulu seniorskog regionalnog prvaka osvojio je ml.junior Sandro Barić (01) u disciplini 200m prsno (2:39.53), srebrnu medalju je osvojio u disciplini 100m prsno (1:12.44), dok je do bronce doplivao u disciplini 50m prsno (32.75).

Mlađa juniorka Tonka Krstić (03) je doplivala do titule seniorske regionalne prvakinje u disciplini 200m leptir (2:33.47), srebrnu medalju je osvojila u disciplini 400m slobodno (4:51.68), dok je do brončane doplivala u disciplini 100m leptir (1:12.34).

Mlađi junior Mateo Škalec (02) doplivao je do srebrne medalje u disciplini 200m prsno (2:46.56).

Mlađi junior Duje Grgić (01) je doplivao do tri brončane medalje i to u disciplinama: 400m slobodno (4:37.57), 200m leptir (2:21.18) i 200m mješovito (2:27.54).

Junior Andija Smolić (01) osvojio je dvije brončane medalje i to u disciplinama: 200m prsno (2:48.14) i 100m prsno (1:15.46).

Ekipa koja je nastupila na natjecanju: Sandro Barić,  Leo  Bavdek, Duje Grgić, Maksim Komadina, Tonka Krstić, Dorijan Marin, Andrija Smolić, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić.