Atletika SP London

SP atletika: Yang zlatna u hodanju na 20km

Jonathan Brady/Press Association/PIXSELL

Mlada 21-godišnja Kineskinja Yang Jiayu osvojila je naslov svjetske prvakinje u hodanju na 20 kilometara na atletskom SP u Lonodnu, ona je ciljnom ravninom prošla sa samo sekundom prednosti u odnosu na srebrnu Meksikanku Mariju Guadelupe Gonzalez

Yang je tako na svom prvom velikom natjecanju u karijeri odmah osvojila zlato, dok je Gonzalez drugu godinu zaredom osvojila srebro, druga je bila i na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Yang, Gonzalez i još jedna Kineskinja Lyu Xiuzhi bile su zajedno sve do nekoliko stotina metara do cilja, a tada je Lyu dobila treću isključujuću opomenu zbog nepravilnog hodanja te su ju suci pokušali isključiti iz utrke. No, Lyu je ignorirala sudačke oznake sve do 20-ak metara prije cilja kada ju je posljednji sudac morao izgurati sa staze.

Nakon isključenja Lyu, do bronce je stigla Talijanka Antonella Palmisano koja je tako svojoj zemlji donijela prvu medalju u Londonu.