Nogomet, Bundesliga

Bayern rutinski protiv Schalkea

FC Bayern

Nogometaši Bayerna slavili su u derbiju 5. kola Bundeslige na gostovanju kod Schalkea s uvjerljivih 3-0 i čvrsto drže vrh ljestvice

Bavarci su se pribojavali gostovanja u Gelsenkirchenu, ali su već u prvom dijelu zabili dva gola i riješili pitanje pobjednika. Prvi gol dao je Lewandowski iz penala,  dosuđenog nakon gledanja video-snimke, a potom je svoj prvi bundesligaški gol zabio prinova iz Reala James Rodriguez. U 76. minuti Vidal je postavio konačnih 3-0 nakon sjajnog dodavanja Jamesa.

Augsburg je golom Gregoritscha iz 4. minute iznenadio RB Leipzig s 1-0 i došao na vrlo visoko treće mjesto. Borussia Moenchengladbach je kod kuće s dva gola Raffaela svladala Stuttgart (2-0), za koji je Josip Brekalo igrao od 62. minute, dok su Wolfsburg i Werder odigrali remi (1-1).

Vodi Bayern s 12 bodova ispred Borussije (D), Augsburga i Hannovera koji imaju po 10 bodova.