Premiership 17/18

Engleska: United na vrhu, važna pobjeda West Hama

manutd.com

Nogometaši Manchester Uniteda izdvojili su se na vrhu ljestvice engleskog prvenstva zahvaljujući sigurnoj 4-0 (2-0) pobjedi protiv posljednjeg Crystal Palacea na svom Old Traffordu u susretu 7. kola

United je poveo već u 3. minuti golom Mate, a do poluvremena je Fellaini (35) svojim prvim pogotkom praktički riješio pitanje pobjednika. Fellaini (48) se početkom nastavka još jednom upisao u strijelce, a konačnih 4-0 postavio je Lukaku (86) koji je tako nastavio sa serijom pogodaka u svakom prvenstvenom kolu od početka sezone.

United sada ima 19 bodova, tri više od gradskog suparnika Cityja koji od 18.30 sati u derbiju kola gostuje kod prvaka Chelseaja, dok je Crystal Palace i dalje bez bodova i bez postignutog pogotka.

Uvjerljiv je bio i aktualni doprvak Tottenham Hotspur koji se sa 4-0 (3-0) deklasirao novaka u ligi Huddersfield Town. Dvoboj je bio gotov nakon samo 20-ak minuta jer su gosti s dva gola Kanea (9, 24) i jednim Daviesa (16) poveli sa 3-0. Konačni rezultat postavio je Sissoko (90+1). Tottenham je trenutačno treći sa 14 bodova.

Važnu 1-0 (0-0) domaću pobjedu ostvario je West Ham United kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić i to protiv Swansea Cityja. Gol vrijedan tri boda postigao je Sakho (89). West Ham je sada 15. sa sedam bodova, dok je Swansea 18. s pet.