Košarka, HT Premijer liga

Raspucani Zadar utrpao "Mravima" 124 koša

Raspucani Zadar utrpao
Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra uspješno su apsolvirali utakmicu 2. kola HT Premijer lige, u kojoj je domaćin protiv košarkaška Zagreba upisao prvu pobjedu u natjecanju rezultatom 124-99

Bio je to sraz u kojem je Zadar bio izraziti favorit, međutim nakon prvog poluvremena utakmice i trice Šanga u posljednjim  trenucima, rezultat na semaforu je pokazivao 56-51 za domaću momčad.

U neobaveznom nadmetanju bez pravih obrana, gosti su neočekivano dobro koristili propusnost zadarske obrane i kroz prvih dvadeset minuta utakmice uspješno parirali domaćem sastavu. Bivši igrač Zadra Franko Šango predvodio je s 15 poena listu strijelaca gostujuće momčadi, Martin Junaković ubacio je 13.

HT Premijer liga, 2. kolo: KK Zadar - KK Zagreb 124-99 HT Premijer liga, 2. kolo: KK Zadar - KK Zagreb 124-99

Kod Zadrana su se osmorica upisala u listu strijelaca, koju je s 15 koševa predvodio Preston Knowles.

Povratkom momčadi na teren nakon velikog odmora, Zadar ipak ubacuje u brzinu više, te u trećoj četvrtini utakmice stvara veliku prednost s kojom rješava pitanje pobjednika. Već u 28. minuti utakmice, prednost domaće momčadi iznosi dvadeset razlike, a tih deset minuta treće dionice Zadar je dobio rezultatom 38-18.

Posljednja četvrtina utakmice bilo je puko odrađivanje posla i čuvanje snage za dvoboj protiv Partizana koji je na rasporedu u subotu. Utakmica je na kraju završena s velikim rezultatom, 124-99. Trebalo bi dobro zagrebati po memoriji da se dođe do podatka kad je Zadar posljednji puta u utakmici zabio toliki broj koševa.

Zadar su do pobjede predvodili Domagoj Vuković s 23 koša i osam skokova, Kristijan Krajina ubacio je 21 koš, a Preston Knowles 20.

S druge strane, sjajnu utakmicu odigrao je Martin Junaković s 34 koša, osam skokova i 4 asistencije. Zadranin Franko Šango, također više nego dobar s 21 košem.

KK Zadar - KK Zagreb 124-99 (33-31, 23-19, 38-18, 30-31)

KK Zadar: Špralja, Ivanov 10, Krajina 21, Vuković 23, Božić 13, Brzoja 11, Bašić 16, Tomas 10, Jelenković, Knowles 23

KK Zagreb: Junaković 36, Buovac 5, Šango 21, Radoš 3, Proleta 13, Čar 3, Ogrizović 2, Macner 7, Herceg 1, Palokaj 8