Nogomet, Liga prvaka

Bayern i PSG rutinski do pobjede

psg.fr

U skupini B Lige prvaka PSG i Bayern su ostvarili očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica. PSG je u Bruxellesu pobijedio belgijskog prvaka 4-0, dok je Bayern u Münchenu slavio 3-0

PSG je poveo već u drugoj minuti golom Kyliana Mbappéa, a isti je igrač u 44. minuti glavom lijepo asistirao Edisonu Cavaniju za 2-0. Neymar je u 64. zabio za 3-0, a pobjedu PSG-a potvrdio je Angel di Maria u 88. minuti. Pobjeda Parižana je mogla biti i uvjerljivija da Neymar nije 'briljirao' u sebičnosti.

Za PSG je ovo bila treća pobjeda u skupini uz razliku pogodaka 12-0, dok je Anderlecht upisao i treći poraz bez postignutog gola (0-10).

U drugom susretu njemački prvak je u prvoj europskoj utakmici pod vodstvom novog trenera Juppa Heynckesa rutinski stigao do bodova. Golove za pobjedu Bavaraca zabili su Thomas Muller (17), Joshua Kimmich (29) i Mats Hummels (51). Jozo Šimunović nije nastupio za škotski sastav.

Na ljestvici vodi PSG s devet bodova, Bayern ima šest, Celtic tri, a Anderlecht je bez bodova.