Nogomet, Liga prvaka

"Pao" zanimljiv rekord na utakmici Benfice i Manchestera

abola.pt

U skupini A Manchester United je u Lisabonu pobijedio Benficu 1-0 golom Marcusa Rashforda u 65. minuti

Utakmicu je obilježio rekord mladog vratara Benfice, 18-godišnjeg Mile Svilara koji je postao najmlađi golman u povijesti Lige prvaka. Svilar je oborio 15 godina star rekord kojeg drži Španjolac Iker Casillas. Slavni Španjolac je 2002. godine debitirao u LP s 18 godina, tri mjeseca i 26 dana, dok Svilar ima 18 godina, jedan mjesec i 22 dana.

Svilar je rođen u belgijskom Antwerpenu i sin je legendarnog vratara Vojvodine Ratka Svilara. Trenutačno je vratar juniorske reprezentacije Belgije premda ga čelnici Nogometnog saveza Srbije pokušavaju nagovoriti da promijeni državljanstvo.

U drugom susretu Basel je u Moskvi iznenadio CSKA pobijedivši 2-0. Golove su postigli Taulant Xhaka u 29. i Oberlin u 90. minuti.

Na ljestvici vodi Manchester United s devet bodova, Basel ima šest bodova, CSKA tri, a Benfica je bez bodova.