Košarka, NBA Liga

Pobjeda Bogdanovića, porazi i loši učinci Šarića i Bendera

Twitter / @Pacers

Drugog dana nove sezone u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu NBA na parket su izašla trojica hrvatskih igrača, a pobjedi se mogao radovati samo Bojan Bogdanović u dresu Indiana Pacersa

Pacersi su u svojoj prvoj utakmici sezone na domaćem terenu svladali Bogdanovićevu bivšu momčad Brooklyn Netse sa 140-131, a hrvatski je reprezentativac za 29 minuta provedenih na terenu ubacio 14 koševa (šut za dva 4-6, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3).

Dario Šarić je u dresu Philadelphia 76-ersa sezonu otvorio 115-120 porazom na gostovanju kod Washington Wizardsa. Naš je reprezentativac u igru ušao s klupe te je za 22 minute imao skroman učinak od tri ubačaja (šut za dva 1-3, trica 0-2, slobodna bacanja 1-1) uz tri skoka, dvije asistencije i jednu blokadu.

Dragan Bender je s Phoenix Sunsima doživio težak domaći poraz 76-124 od Portland Trail Blazersa, a naš mladi igrač je za 21 minutu postigao dva poena (šut za dva 0-2, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu blokadu.

Mario Hezonja nije ulazio u igru za Orlando Magic koji je na domaćem terenu bio uspješniji od Miami Heata sa 116-109.

Orlando Magic - Miami Heat                      116-109
Washington Wizards - Philadelphia 76ers         120-115
Detroit Pistons - Charlotte Hornets             102-90
Indiana Pacers - Brooklyn Nets                  140-131
Boston Celtics - Milwaukee Bucks                100-108
Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans        103-91
Dallas Mavericks - Atlanta Hawks                111-117
Utah Jazz - Denver Nuggets                      106-96