košarka, ht premijer liga

Lagana pobjeda košarkaša Zadra u Zaboku

Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra u 3. kolu HT Premijer lige gostovali su u Zaboku gdje su odličnom igrom u drugom poluvremenu svladali momčad trenera Ivana Perinčića rezultatom 71-92.

Domaći igrači odlično su se držali u prvoj dionici koju su i dobili rezultatom 20-16, a solidan otpor su pružili i u narednih 10 minuta, no Zadrani na odmor odlaze s vodstvom 38-41.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvih par minuta treće dionice kada Naglićeva družina mini serijom 11-2 bježi na 40-52, te su do kraja bez većih problema slavili s konačnih 71-92.

Košarkaše Zadra predvodili su Mislav Brzoja s 18 poena, 4 skoka i 5 asistencija, Ive Ivanov a 16 koševa i 5 skokova, Preston Knowles s 14 poena te Kristijan Krajina s 11 poena i 6 skokova.

Dojmljiv debi u dresu Zadra imao je novi Amerikanac Joshua Bostic s 12 poena, 4 skoka i 6 asistencija za nepunih 20 minuta i pokazao da će biti veliko pojačanje.

KK Zabok - KK Zadar 71-92 (20-16, 18-25, 15-23, 18-28)

KK Zabok: Marić 7, Lež, Smajlagić 13, Vrlika 20, Kalpić 4, Vlaić 8, Kapusta 5, Jambrović, Vučić 10, Tuđen, Črnjević 4, Ćutuk

KK Zadar: Knowles 14, Bašić, Ivanov 16 (5 sk), Kraljević 2, Jelenković, Krajina 11 (6 sk), Bostic 12 (4 sk, 6 as), Vuković 8 (7 sk), Brzoja 18 (4 sk, 5 as),  Tomas 2, Božić 9 (6 sk, 5 as)