Premiership 17/18

Leicester City produbio krizu Evertona

AP Images

U susretu 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City je pobijedio Everton 2-0, a za goste nije nastupio hrvatski nogometaš Nikola Vlašić

Pobjedu 'lisicama' donijeli su Jamie Vardy u 18. i Demarai Gray u 29. minuti.

Leicester City je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na četiri kola, dok je Everton upisao treći ligaški poraz u zadnja četiri kola, a bez pobjede je od rujna kada je slavio protiv Bournemoutha. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Brighton and Hove Albion i Southampton su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 7. minuti golom Stevena Davisa, a izjednačio je Glenn Murray u 52. minuti.

Everton je novim porazom ostao u zoni ispadanja, trenutačno je na 18. mjestu s osam bodova. Bournemouth ima sedam, a na začelju je Crystal Palace sa četiri boda.

U vodstvu je Manchester City sa 28 bodova ispred Manchester Uniteda sa 23 i Tottenhama sa 20 bodova.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Burnley i Newcastle United.