Košarka, HT Premijer liga

Košarkaši Jazina prokockali 15 koševa prednosti u posljednjoj četvrtini

Bojan Bogdanić

Košarkaši Alkara velikim su preokretom u posljednjoj četvrtini stigli do pobjede nad Jazinama 78-76 u dvoboju 6. kola HT Premijer lige

Alkar je u Sinju zaostatak od 15 koševa (67-52) na početku posljednje četvrtine pretvorio u pobjedu od dva poena razlike, tako što su domaći košarkaši u posljednjih deset minuta ostavili goste iz Zadra na samo devet ubačaja (26-9).

Alkare je do pobjede predvodio američki razigravač Dajuan Graf s 25 koševa i 7 skokova.  Kod Jazina je sa 17 ubačaja najbolji bio Mirza Sarajlija, 15 je dodao Dino Butorac, a 14 Marin Zrnić.

Nakon šest odigranih utakmica Jazine, nažalost, još uvije ne znaju za pobjedu. U sljedećem će kolu 'žuta podmornica' ugostiti Cedevitu u Jazinama pa je teško očekivati kako će i tada stići do slavlja. No, mi ćemo im držati palčeve.