Košarka, NBA liga

NBA: Warriorsi preokrenuli "-24" protiv Sixersa, Boston i dalje gazi

NBA: Warriorsi preokrenuli
AP

Golden State je pobijedio Šarićevu Philadelphiju sa 124:116 iako su Sixersi zabili čak 47 poena u prvoj četvrtini, koju su dobili s rezultatom 47:28

Na poluvremenu su prvaci zaostajali 22 koša, a početkom treće četvrtine najveća 24, no predvođeni Stephenom Curryjem na kraju su pobijedili.

Curry je nakon slabije predstave u prethodnoj utakmici (devet poena) sinoć zabio 35 koševa, od čega 20 u trećoj četvrtini, koju su Warriorsi dobili s 47:15.

Kevin Durant dodao je 27 za pobjednike, a kod domaćina sjajan je bio Ben Simmons s 23 koša, 12 asistencija i osam skokova, dok je Joel Embiid postigao 21. Dario Šarić ostvario je 13 koševa, 10 skokova i četiri asistencije.

Boston Celticsi su sa 110:99 bili bolji od Atlante, iako su i oni zaostajali velikih 16 poena, pa su produžili niz pobjeda na 15. Kyrie Iriving zabio je 30, a Jaylen Brown 27 poena.

Ovo je peti najduži niz pobjeda Bostona u povijesti kluba. Klupski rekord je 19, postavljen 2008. godine, kad su u redovima Kelta igrali Kevin Garnett, Paul Pierce i Ray Allen.