nogomet, serie a

Sampdoria srušila Juventus, Striniću i Mandžukiću po 90 minuta

U.C. Sampdoria

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdorija je u Genoi pobijedila Juventus 3-2 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon više od četiri godine

Posljednji put 'Sampa' je dobila torinsku 'Staru damu' u svibnju 2013. godine također rezultatom 3-2.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Juve je u sudačkoj nadoknadio zabio dva gola ublaživši poraz. Sampdorija je povela 3-0 golovima Duvana Zapate (52), Lucasa Torreire (71), Giana Marca Ferrarija (79), a poraz gostiju ublažili su Gonzalo Higuain (90+1-11m) i Paulo Dybala (90+4).

Da Juve nije zabio dva gola u sudačkoj nadoknadi doživio bi najteži ligaški poraz u posljednjih šest godina. Zadnji put Juve je u Serie A izgubio s tri gola razlike u siječnju 2011. kada je na svom terenu poražen od Parme 1-4.

Ivan Strinić je odigrao cijelu utakmicu za domaći sastav, baš kao i Mario Mandžukić za goste, dok Marko Pjaca nije bio u krugu kandidata za nastup.

SPAL je bio korak do pobjede protiv Fiorentine, no gosti su izvukli remi u samoj završnici utakmice. SPAL je poveo u 42. minuti golom Alberta Paloschija, a izjednačio je Federico Chiesa u 80. minuti. Milan Badelj nije nastupio za 'viole'.

Genoa je u svom prvom nastupu nakon što je otpustila Ivana Jurića ostvarila pobjedu. Na gostovanju je pobijedila Crotone 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Pobjednika je odlučio gol Luce Rigonija u 11. minuti. Za Crotone je cijeli susret igrao Ante Budimir.

Sassuolo je u derbiju začelja pobijedio Benevento 2-1, a pobjednički pogodak zabio je Peluso u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U subotu su odigrana dva derbija. Roma je pobijedila gradskog suparnika Lazio 2-1, dok je Napoli identičnim rezultatom porazio Milan. Večeras se još sastaju Inter i Atalanta, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti Verona i Bologna.

Na ljestvici vodi Napoli s 35 bodova, Juventus na drugom mjestu ima četiri boda manje, a zatim slijede Roma i Inter sa po 30 bodova, no Inter ima i utakmicu manje.

REZULTATI:

Crotone  - Genoa     0-1 (Rigoni 11)
Benevento - Sassuolo 1-2 (Armenteros 65 / Matri 57, Peluso 90+4)
Sampdoria - Juventus 3-2 (Zapata 52, Torreira 71, Ferrari 79 / Higuain 90+1, Dybala 90+3)
SPAL - Fiorentina    1-1 (Paloschi 42 / Chiesa 80)
Torino - Chievo      1-1 (Baselli 33 / Hetemaj 14)
Udinese - Cagliari   0-1 (Joa Pedro 54)