Nogomet, Liga prvaka

Chelsea potvrdio prolazak, Atletico sačuvao šanse

Twitter / @Atleti

U skupini C nogometaši Chelsea osigurali su plasman u osminu finala nakon što su gostovanju pobijedili Karabag 4-0

Ključni trenutak utakmice igrane u Bakuu dogodio se u 19. minuti kada je Rashad Sadigov skrivio kazneni udarac i pritom zaradio isključenje. Dojam je kako je portugalski sudac Jorge Sousa prestrogo isključio kapetana Karabaga. Jedanaesterac je sigurno realizirao Eden Hazard. Do kraja utakmice bilo je samo pitanje koliko će golova zabiti 'Bluesi'. Na koncu su zabili još tri gola, a strijelci su bili Willian (37, 85) i Fabregas (73-11m).

U drugom susretu Atletico Madrid je pobjedom protiv Rome 2-0 produžio nadu. Španjolce je doveo u vodstvo Antoine Griezmann u 69. minutom lijepim škaricama na asistenciju Angela Coree, a pobjedu domaćina potvrdio je Kevin Gameiro u 85. minuti. Šime Vrsaljko  je zbog ozljede leđa propustio utakmicu.

U skupini C nakon četiri kola vodi Chelsea s 10 bodova, Roma je druga s osam bodova, Atletico Madrid ima šest, a Karabag dva boda. U posljednjem kolu sastaju se Chelsea i Atletico Madrid, te Roma i Karabag.