kuglanje, pojedinačno pd

Hrvoje Marinović zlatni a Ivica Perić srebrni na Pojednačnom prvenstvu Dalmacije

Šibenik i Zadar bili su organizatori 27. pojedinačnog kuglačkog prvenstva Dalmacije. Prvo mjesto i zlatnu medalju uvjerljivo je osvojio Hrvoje Marinović, koji nastupa za splitski KK Mertojak s ukupno 1.306 srušenih čunjeva.

Drugo mjesto zauzeo je Ivica Perić iz KK Zadar s 1.263, treći je Ivan Totić iz KK Poštar iz Splita s 1.257.

Ostali kuglači Zadra ostvarili su sljedeće rezultate: Mario Baljak (1.236) osvojio je peto mjesto, Marinko Jeličić (1.222) sedmo, Marin Colić (1.200) deseto. Više se očekivalo od Like Ukalovića koji je s 1.183 čunja osvojio 15. mjesto. Stanko Čota (1.169) i Josip Kartelo (1.167) osvojili su 17. i 19. mjesto.

Solidan plasman ostvario je Krsto Lulić iz KK Poličnik sa srušenih 1.195 čunjeva.

Na prvenstvu Hrvatske iz svake regije nastupa najboljih šest igrača.

- Hrvoje Marinović fantastičnim je nastupom na kuglani Šubićevac oborio 673 čunja i tako popravio rekord kuglane i suvereno došao do naslova prvaka Dalmacije te je jedan je od glavnih favorita za prvaka Hrvatske, kažu iz KK Šubićevac.