Košarka, NBA Liga

Bogdanovićevih 19 koševa u novoj pobjedi Indiane

Twitter / @Pacers

Bojan Bogdanović je sinoć odigrao još jednu dobru utakmicu u kojoj su njegovi Indiana Pacersi sa 107-104 pobijedili Toronto Raptorse

Hrvatski reprezentativac je u 38 minuta igre bio drugi strijelac momčadi s 19 koševa (šut 8/16, trice 1/5) te jednim skokom. Najbolji kod Pacersa bio je Victor Oladipo koji je utakmicu završio s 21 pogotkom, a Lance Stephenson je zabio 18, od čega 13 u zadnjih pet minuta.

Ovo je za Indianu peta uzastopna pobjeda.

Indiana, kojoj je ovo peta uzastopna pobjeda, nadigrala je Raptorse s 31-20 u trećoj četvrtini za vodstvo od jednog koša nakon čega Stephenson preuzima odgovornost za dalje. On je pogodio šest koševa iz sedam pokušaja, uključujući par trica zahvaljujući čemu je Indiana dolazi u najveće vodstvo na utakmici.

Kyle Lowry je predvodio Toronto s 24 pogotka.

Dva dana nakon što je prekinut pobjednički niz Boston Celticsa ta se momčad opet vratila na pobjednički put. Sinoć je sa 118-103 slavila protiv Orlando Magica.

Orlando je zaostajao 14 koševa na kraju prve četvrtine, 26 na poluvremenu i 30 na početku zadnje četvrtine.

Boston je do pobjede prevodio Kyrie Irving s 30 pogodaka, a Terry Rozier je dodao 23. Kod Orlanda najbolji je bio Jonathan Simmons s 14 pogodaka, Elfried Payton i Marreese Speights su ubacili po 12 svaki. Mario Hezonja je odigrao 12 minuta i zabio dva koša (šut 1/2) uz jedan skok i jednu asistenciju.

Cleveland Cavaliers su upisali sedmu uzastopnu pobjedu, sa 100-99 su bili bolji od Charlotte Hornetsa, a LeBron James je došao do svog 57. triple-doublea u karijeri s 27 pogodaka, 16 skokova i 13 asistencija.

J.R. Smith je pogodio slobodno bacanje kojim je Cleveland došao do izjednačenja 48 sekundi prije kraja. Smith je utakmicu završio sa 16 koševa, a Kevin Love 11 uz 13 skokova za Cleveland. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Dwight Howard je predvodio Charlotte s 20 koševa i 13 skokova.

Phoenix Suns Dragana Bendera su poraženi kod kuće, bolji su od njih sa 115-91 bili New Orleans Pelicans.

Pelicans su na poluvremenu vodili s čak 30 koševa, a Sunse su ograničili na 39 posto šuta iz igre tako da je najbolji strijelac domaće momčadi Devin Booker zabio svega 13 koševa.

New Orleans je zadržao prednost s poluvremena cijelu treću četvrtinu na kraju koje vodi s 94-62.

Anthony Davis i DeMarcus Cousins su bili najveći problem za obranu Phoenixa. Davis je zabio 23 koša, a Cousins 19 uz deset skokova, šest asistencija i dvije ukradene lopte.

Dragan Bender je odigrao 16 minuta za Phoenix i zabio dva koša (šut 1/3) uz dva skoka.

Aktualni NBA prvaci su sinoć s čak 143-94 kod kuće svladali Chicago Bullse iako su igrali bez Kevina Duranta i Draymonda Greena.

Chicago je imao prednost od tri koša na kraju prve četvrtine, no onda su Warriorsi nadigrali Bullse sa  47 koševa u sljedeće dvije četvrtine.

Stephen Curry je bio najučinkovitiji igrač utakmice s 33 pogotka, od čega je 26 zabio u drugoj četvrtini. Klay Thompson je dodao 29 koševa od čega je pet trica.

Minnesota Timberwolves - Miami Heat        97-109
Brooklyn Nets - Portland TrailBlazers     125-127
Boston Celtics - Orlando Magic            118-103
Atlanta Hawks - New York Knicks           116-104
Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons    98-99
Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets   100-99
Indiana Pacers - Toronto Raptors          107-104
Phoenix Suns - New Orleans Pelicans        91-115