Premiership 17/18

Engleska: Southampton otkinuo dva boda Arsenalu

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Southampton i londonski Arsenal odigrali su 1-1 u utakmici odigranoj na stadionu St. Mary's.

Već u 3. minuti domaća momčad je povela je pogotkom Charlieja Austina. Southampton je prednost držao do 88. minute, kada je francuski napadač Olivier Giroud glavom postigao izjednačujući pogodak na ubačaj Čileanca Alexisa Sancheza.

Osvojenim bodom Southampton se probio na 10. mjesto sa 18 bodova, dok je Arsenal ostao peti sa 29 bodova, koliko ih ima i četvrtoplasirani Liverpool, ali uz utakmicu manje. U vodstvu je Manchester City sa 43 boda, osam više od Manchester Uniteda kod kojeg će od 17.30 sati gostovati u velikom gradskom derbiju. Treći je Chelsea sa 32 boda. Na začelju su West Ham sa 13, Swansea sa 12 i Crystal Palace sa 11 bodova.