Košarka, HT Premijer liga

Jazine Arbanasi i dalje ne znaju za pobjedu

Bojan Bogdanić

Ekipa Zaboka upisala je pobjedu protiv Jazine Arbanasa (69-83) koji su ovim porazom ostali na dnu ljestvice te nakon devetog kola nemaju još nijednu upisanu pobjedu.

Prva četvrtina igrala se u egalu, a da je tako govori nam i rezultat nakon prvih deset minuta (18:20). S dva poena prednosti ušao je Zabok u drugu četvrtinu i došao i do pet poena prednosti, no nakon toga su Jazine napravile sjajnu seriju za totalni priključak u utakmicu, odnosno za vodstvo (32:27). Otišla je ekipa Jazina na veliki odmor s dva poena prednosti 35:33. U trećoj dionici smo mogli vidjeti dosta neizvjestan dio, no nakon toga Jazine Arbanasi promašuju dosta toga, a igrači trenera Perinčića su to iskoristili na najbolji mogući način i vratili se u vodstvo krajem treće četvrtine (51:56).

U posljednjoj dionici je Zabok odradio posao u svoju korist i upisao važne bodove u Zadru protiv Jazina.

Najbolji u redovima Zabok bili su Vučić koji je ubacio 22 poena, Vlaić je dodao 17. Kod Jazina je Zrnić ubacio 17 poena.

Napomenimo kako za 'žutu podmornicu' nije igrao Franko Kaštropil, veliko pojačanje pod obručima.