Nogomet, Premiership

Chelsea se pobjedom poravnao s Unitedom

Chelsea FC

Nogometaši Chelsea slavili su s uvjerljivih 3-1 na gostovanju kod Huddersfielda u 17. kolu Engleske lige te se prvak bodovno izjednačio s drugoplasiranim Manchester Unitedom

Chelsea je lakše od očekivanoga prošao gostovanje kod novoga prvoligaša - u 23. minuti je mrežu domaćina načeo Bakayoko, na 2-0 je povećao Willian (43), a 50. je zabio Pedro. U sudačkoj nadoknadi domaći su postigli počasni gol.

Londonski klub je s 35 bodova treći s istim brojem bodova kao i ManU, dok je Manchester City uvjerljivo vodeći s 46 bodova.

Burnley je otkriće prvenstva, a u utorak su kod kuće slavili protiv Stoke Cityja s 1-0 golom Ashleya Barnesa u 89. minuti. Malešni Burnley je sada senzacionalni četvrti s 31 bodom, a  iza njih su i Liverpool, Arsenal i Tottenham.

Crystal Palace je golovima u zadnjim minutama pobijedio Watford s 2-1 i više nije na dnu ljestvice. Gosti su vodili sve do 90. minute kada je prvo Sako poravnao, a u 92. minuti McArthur donio slavlje Crystal Palaceu.