Košarka, NBA Liga

Pobjeda Philadelphije u produžetku uz vrlo dobrog Šarića

Twitter / @sixers

VIDEO: Philadelphia 76ers Darija Šarića su sinoć u produžetku pobijedili Minnesota Timberwolvese na njihovom terenu, a hrvatski je reprezentativac zabio 14 koševa

U redove Sixersa vratio se Joel Embiid koji je bio najbolji strijelac s 28 koševa i koji je odveo utakmicu u produžetak pogodivši dva slobodna bacanja 14.8 sekundi prije kraja utakmice. Nakon toga je u produžetku zabio sedam koševa, uključujući i tricu kojom je Philadelphia došla u vodstvo od sedam razlike u zadnje dvije minute.

J.J. Redick je dodao 24 koša za Philadelphiju, a Šarić je odigrao 39 minuta i osim 14 koševa (šut 5/10, trice 3/8) upisao je osam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Jimmy Butler je predvodio Minnesotu s 38 koševa, a Karl-Anthony Towns je upisao svoj 22. double-double u karijeri sa 17 koševa i 15 skokova.

Phoenix Suns Dragana Bendera su poraženi u Sacramentu gdje su ih s 99-92 svladali Kingsi.

Kingse su do pobjede vodili George Hill s 18 i Zach Randolph sa 17 pogodaka. Najbolji kod Sunsa, koji su igrali bez Devona Bookera, bio je TJ Warren koji je utakmicu završio s 18 pogodaka, dok je Mike James ubacio 17 koševa. Bender je odigrao 20 minuta i zabio je osam koševa (šut iz igre 3/7, trice 2/6), ugrabio sedam skokova i upisao jednu asistenciju.

Cleveland Cavaliers su stigli do svoje devet pobjede zaredom, sa 123-114 su svladali Atlanta Hawkse.

LeBron James je za pobjedu zabio 25 koševa i izjednačio je svoj rekord karijere sa 17 asistencija, a tome je dodao i sedam skokova. Kyle Korver je ubacio 19 koševa, od čega je šest trica, a Kevin Love 17 koševa uz 12 skokova. Ante Žižić je na terenu proveo dvije minute zabio je dva koša (šut iz igre 1/2) i ugrabio dva skoka.

Cavaliers su sinoć zabili 20 trica, što im je najviše na jednoj utakmici ove sezone, i upisali su 35 asistencija.

Atlanta, koja ima šest pobjeda i 21 poraz, najlošija je momčad NBA ove sezone. Predvodio ju je Taurean Prince s 24 koša, dok je Kent Bazemore dodao 20.

Los Angeles Lakers Ivice Zubca su poraženi u produžetku, sa 113-109 su ih kod kuće svladali New York Knicks.

Najbolji strijelac Knicksa i utakmice bio je Kristaps Porzingis koji je postigao 37 pogodaka i upisao 11 skokova.

Najučinkovitiji u redovima Lakersa bio je Kentavious Caldwell-Pope s 24 pogotka, Kyle Kuzma je dodao 19, a Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks          123-114
Detroit Pistons - Denver Nuggets              84-103
New York Knicks - Los Angeles Lakers         113-109 (produžetak)
Brooklyn Nets - Washington Wizards           103-98
Dallas Mavericks - San Antonio Spurs          95-89
Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers  112-118 (produžetak)
Sacramento Kings - Phoenix Suns               99-92