nogomet, bundesliga

Minimalne pobjede Bayerna i Bayera

fcbayern.com

U susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na Allianz Areni pobijedio Köln 1-0 i sada ima devet bodova više od drugoplasiranog Schalkea

Pogodak odluke zabio je Robert Lewandowski u 60. minuti. Bio je to 15. pogodak vodećeg strijelca Bundeslige.

Bayer Leverkusen je identičnim rezultatom pobijedio Werder i to golom Lucasa Alarija u 11. minuti. Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer.

Jedan pogodak vidjeli su i gledatelji na utakmici Hoffenheim - Stuttgart i to u gostujućoj mreži. Pobjedu Hoffenheimu donio je Mark Uth u 81. minuti. Andrej Kramarić je za Hoffenheim igrao od 66. minute, dok je Josip Brekalo za Stuttgart igrao od 37. minute

Schalke je s 3-2 pobijedio Augsburg, dok je Hertha porazila Hannover 3-1.

Na ljestvici vodi Bayern s 38 bodova, Schalke se probio na drugo mjesto s 29 bodova, RB Leipzig je treći s 28 bodova.

REZULTATI

Bayern - Köln             1-0 (Lewandowski 60)
Hertha Berlin - Hannover  3-1 (Kalou 18,45, Torunarigha 83 / Bebou 65)
Schalke 04 - Augsburg     3-2 (Di Santo 44, Burgstaller 47, Caligiuri 83-11m / Caiuby 64, Gregoritsch 79-11m)
Bayer Leverkusen - Werder 1-0 (Alario 11)
Hoffenheim - Stuttgart    1-0 (Uth 81)