Košarka, NBA Liga

Rutinske pobjede Clevelanda i Golden Statea, Hrvati bez minutaže

Frank Gunn/Press Association/PIXSELL

VIDEO: LeBron James je sinoć stigao do 59. triple-doublea u karijeri, pomogavši svojim Cleveland Cavaliersima da kod kuće sa 121-112 svladaju Los Angeles Lakerse.

James je utakmicu završio s 25 koševa, 12 skokova i 12 asistencija što mu je omogućilo da se izjednači s Larryjem Birdom na šestom mjestu liste triple-doubleova svih vremena.

Kevin Love je zabio 28 koševa i Cleveland Cavaliers su upisali 16. pobjedu u 17 utakmica. Love je zabio 13 koševa u trećoj četvrtini kada su Cavsi stvorili prednost od 11 koševa. Jose Calderon je dodao 17 koševa za Cleveland, a Ante Žižić nije ulazio u igru.

Najbolji kod Los Angelesa bio je Brandon Ingram s 26 pogodaka, a Lonzo Ball je ubacio 13 koševa uz 10 asistencija i osam skokova. Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Golden State Warriors su lako sa 112-97 bili bolji kod kuće od Dallas Mavericksa,a  do pobjede ih je predvodio Kevin Durant s 36 koševa, 11 skokova i sedam asistencija.

Klay Thompson je ubacio 25 koševa, pogodivši pet trica iz pet pokušaja.

Warriors, koji su igrali bez Stephena Curryja, Draymonda Greena i Zaza Pachulia, odvojili su se u trećoj četvrtini.

Dallas je predvodio Dirk Nowitzki s 18 koševa i devet skokova, a Harrison Barnes je dodao 16 koševa i sedam skokova.

Atlanta Hawks - Detroit Pistons              91-105
Brooklyn Nets - New York Knicks              104-111
Cleveland Cavaliers - Los Angeles Lakers    121-112
Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings   119-96
Golden State Warriors - Dallas Mavericks    112-97