belgijska nogometna liga

Leko s Bruggeom 'razbio' Anderlecht

stvv.com

U derbiju 19. kola belgijskog nogometnog prvenstva Club Brugge, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Leko, je deklasirao aktualnog prvaka Anderlecht 5-0

Lekina momčad je probila Anderlecht u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela golom Abdoulayja Diabyja, a isti je igrač samo minutu kasnije povisio na 2-0.

U drugom dijelu Brugge je zabio još tri gola, a strijelci su bili Ruud Vormer (57-11m), Jelle Vossen (73-11m) i Hans Vanaken (87). Brugge je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na sedam utakmica, dok je Anderlecht upisao drugi uzastopni poraz.

Club Brugge vodi na ljestvici s 47 bodova, na drugom mjestu je Sporting Charleroi s 38 bodova i utakmicom manje, dok je treći Anderlecht s 34 boda.