hrvatski vaterpolski kup

Jug CO po trinaesti osvojio Kup

VK Jug

Vaterpolisti dubrovačkog Jug CO osvojili su naslov pobjednika hrvatskog Kupa nakon što su u nedjelju u finalu pobijedili splitski Jadran s 11-4 (0-1, 4-0, 3-1, 4-2)

Odabranici trenera Vjekoslava Kobešćaka očekivano su osvojili pehar namijenjen pobjedniku Kupa, iako je Jadran sjajno počeo finalnu utakmicu i dobio prvu četvrtinu s 1-0. Dubrovčani su odmah u drugoj dionici zaigrali puno ozbiljnije i otišli na poluvrijeme s prednošću od 4-1, a na kraju je bilo uvjerljivih +7 za Jug.

Za igrače Jadrana i plasman u finale predstavlja veliki uspjeh jer je ostvaren bez pomoći ponajboljeg igrača, ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Anđela Šetku, ali u utakmici protiv Juga igrači ambicioznog trenera Ivana Asića realno nisu mogli napraviti ništa više od časnog poraza.

To je 13. trofej pobjednika hrvatskog Kupa za Jug CO, dok   Jadran nikada nije bio pobjednik. Splićani su jednom bili u finalu, u kojem su 2003. godine poraženi baš od Juga.