Košarka, aba liga

Cedevita slavila u Beeogradu kod FMP-a

ABA liga

U susretu 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je na gostovanju u Beogradu pobijedila FMP 80-71 ostvarivši devetu pobjedu ove sezone

Bila je to već treća pobjeda Cedevita protiv FMP-a ove sezone. Na uvodu u sezonu, u Superkupu u Baru, Cedevita je slavila 86-68, a u Zagrebu je u 1. kolu ABA lige bilo 74-67.

Cedevita je dobro ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine imala je pet koševa prednosti (18-13). Na otvaranju druge dionice hrvatski prvak je poveo 21-13, no do poluvremena FMP je smanjio na samo koš minusa (32-33). Na početku treće četvrtine domaćin je poveo 36-33, a dvije minute prije kraja dionice imao je i 44-41. Cedevita je potom serijom 8-0 okrenula rezultat i do kraja četvrtine povela 49-44. U posljednjoj četvrtini Cedevita je imala plus osam (58-50), a potom i 11 koševa razlike (65-54). Na koncu je završilo +9 (80-71).

Cedevitu su do pobjede predvodili Demetris Nichols s 18 koševa, te Džanan Musa i Kevin Murphy sa po 12 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Marko Jeremić s 14, Stefan Lazarević s 13, te Filip Čović s 12 koševa.

Na ljestvici vodi Budućnost s 22 boda, Cedevita ima bod manje, a treća je Crvena zvezda s 20 bodova i utakmicom manje. Zadar je četvrti s 18 bodova, dok je Cibona na 11. poziciji s 15 bodova i susretom manje.