nogomet, le championnat

Slavlje Lyona u derbiju protiv Marseillea

Olympique Lyonnais - OL

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Marseille 2-0.

Pobjedu 'lavovima' donijeli su Nabil Fekir golom u 6. i Mariano Diaz pogotkom u 51. minuti. Kod prvog gola glavni je krivac vratara OM-a Steve Mandanda kojem je lopta ispala iz ruku nakon što je Fekir pucao iz slobodnog udarca s više od 20 metara.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. Nica je pobijedila Bordeaux 1-0, a identičnim rezultatom Nantes je porazio Angers.

Pobjedu Nici donio je Mario Balotelli u 36. minuti. U susretu između Nantesa i Angersa presudio je pogodak Emiliana Sale u 24. minuti iz kaznenog udarca. Domaćin je od 65. minute igrao bez isključenog Yacinea Bammoua.

Na ljestvici vodi PSG s 47 bodova ispred Monaca i Lyona koji imaju po 38 bodova. Marseille je ostao na četvrtom mjestu s 35 bodova.