skijanje

Shiffrin bez konkurencije u Kranjskoj gori, Ida Štimac 44. u prvoj vožnji

Sanjin Strukić/PIXSELL

Najbolja svjetska skijašica Amerikanka Mikaela Shiffrin na pragu je nove pobjede u Svjetskom kupu

U prvoj vožnji slaloma u Kranjskoj Gori stvorila je sekundu i 47 stotinki prednosti pred drugoplasiranom Šveđankom Fridom Hansdotter te 1.60 sekundi pred trećom, Švicarkom Wendy Holdener, dok je jedina hrvatska predstavnica 17-godišnja Ida Štimac osvojila 44. mjesto.

Bio je to drugi nastup u Svjetskom kupu za 17-godišnju Riječanku nakon debija na Trofeju Snježne kraljice, gdje nije uspjela završiti prvu vožnju. U Kranjskoj Gori je imala startni broj 67 i na vrlo zahtjevnoj stazi za Mikaelom Shiffrin zaostala 7.51 sekundi.

Od 72 skijašica koliko ih je startalo, do cilja je stiglo 49. Koliko je težak bio ovaj slalom na stazi Podkoren najbolje svjedoči podatak da se u drugu vožnju ulazilo i sa zaostatkom od čak 5.59 sekundi.

Druga vožnja je na rasporedu u 12.15 sati.