tenis

Bernarda Pera uvjerljiva na startu kvalifikacija za Australian Open

USTA

U prvom kolu kvalifikacija za prvi Grand Slam turnir sezone, zadarska je tenisačica s uvjerljivih 2-0 slavila nad švicarskom igračicom Patty Schnyder

Bernarda Pera s rezultatom 6-3, 7-6 slavila je nad 150. tenisačicom svijeta, Patty Schnyder i tako se plasirala u drugo kolo kvalifikacija Australian Opena.

Bernarda je u prvom setu slavila zahvaljujući čak tri oduzeta servisa naspram jednog izgubljenog, dok je drugi set bio potpuno izjednačen pa je odlučen u tie-breaku s rezultatom 7-4 za Bernardu.

U drugom kolu kvalifikacija naša će tenisačica igrati protiv Rumunjke Irine Bare, 212. tenisačice svijeta. Njih su se dvije do sad već jednom susrele, a pobjedu je upisala Bernarda tako da imamo razloga za optimizam uoči tog susreta.